Početak / Novosti / Donacija za za pomoć Petrinji, Sisku i okolici

Donacija za za pomoć Petrinji, Sisku i okolici

Drage prijateljice i prijatelji rotarijanci, prijatelji rotarija i oni koji žele pomoći,
kao što znate, danas je područje Petrinje, Siska i okolice pogodio razorni potres jačine 6,2 stupnja po Richteru. Osim ogromne materijalne štete, na žalost, ima i ozlijeđenih i poginulih. U ove mračne zimske dane, pred stanovnicima tog kraja dugi su sati spašavanja ljudi ispod ruševina uz nesigurnost povratka u svoje domove koji su većinom oštećeni, a neki i potpuno nesigurni za stanovanje. Zato, kao i uvijek, rotarijanci su tu pomoći brzo i konkretno. U suradnji s članovima RC Sisak i informacijama s terena u idućim satima donijet će se odluke gdje je pomoć potrebna odmah, a kako možemo doprinijeti dugoročno. Osnovan je distriktni krizni stožer koji koordinira upite i ponude za pomoć. Pozivamo sve rotarijance i klubove u Hrvatskoj i izvan nje, sve ljude dobre volje koji žele pomoći ovom teško pogođenom području da uplate svoje novčane priloge na račun Distrikta 1913 Hrvatska broj IBAN: HR0623900011500149868. Račun je multivalutni tako da su, osim u kunama, moguće uplate i u eurima i dolarima. Opis uplate: DONACIJA – POTRES.
Kao i uvijek, cjelokupni iznos donacije će biti uplaćen za pomoć Petrinji, Sisku i okolici, sav angažman i troškove akcije snosi Rotary.
Hvala vam!